O mnie

   Witaj mój czytelniku!
Skoro już tutaj jesteś, zapewne chcesz dowiedzieć się co nieco o mnie, prawda? Zastanawiasz się czy jestem kosmitą? Może seryjnym mordercą? Spokojnie, nic z tych rzeczy! Usiądź wygodnie, a ja postaram się rozwiać Twoje wątpliwości.

   Jak się pewnie domyślasz, mam na imię Laura. Kiedyś nie lubiłam tego imienia, ale z biegiem czasu dostrzegłam jego urok. Tak, właśnie, jestem dumną posiadaczką imienia Laura.
Urodziłam się 24 maja 2001 w mieście, w którym mieszkam od zawsze, czyli w Łodzi. Jednak w przyszłości planuję wielką przeprowadzkę (jak chyba większość polaków). Mogłabym wspomnieć, że chciałabym mieszkać na Upper East Side… a nuż widelec los się do mnie uśmiechnie!
Widzisz? Chyba nie jestem taka straszna… zwykła nastolatka ze zwykłymi zachciankami.

   Blog założyłam… no właśnie, nie powiem Ci kiedy to zrobiłam, bo nie patrzy się w przeszłość, ale w przyszłość! Ważne jest to jak długo tutaj zostanę, a będzie to pewnie długi okres czasu. Dlatego mam nadzieję, że trzymasz kciuki za mnie, tak jak ja trzymam za Ciebie i kibicuję Ci w spełnianiu swoich marzeń.

   A skoro jesteśmy już przy marzeniach… Chciałabym wyruszyć w podróż dookoła świata. Szczerze mówiąc, wierzę, że uda mi się to. Ba! Nie widzę innej możliwości. Ale spokojnie, wyślę Wam pocztówkę z Coachelli! Pewnie też z opery w Sydney, Egiptu, Korei, Japonii, Macau, Teneryfy, Sankt Petersburga… tak, tak, z całego świata!
Oczywiście oprócz podróży, kocham też książki i mogę się założyć, że w za kilka lat usłyszycie o mnie i mojej książce! Oczywiście, kochany czytelniku, jesteś zobowiązany ją przeczytać ;)

   Planuję studiować dziennikarstwo, chociaż znając życie moje plany skończą się tak jak większości ludzi i skończę w miejscu, którego nigdy nie brałam pod uwagę. Chyba musisz też wiedzieć, że nienawidzę matematyki i fizyki. Banalne, prawda? No cóż, gdyby zaklęcia działały, już dawno rzucałabym Avadą we wszystkich matematyków na świecie.

   Skoro to blog o książkach, myślę, że o tych książkach wypadałoby coś powiedzieć. Nie umiem wybrać jednej ulubionej powieści, ale do tej pory przez moje życie przewinęło się parę pozycji, które będę wychwalać gdzie się da.
Oczywiście chodzi mi tutaj o Harry’ego Pottera. Zbyt prosty wybór? Cóż, ale chociaż szczery. To właśnie jedenastoletni chłopiec, który pół życia spędził w komórce pod schodami zachęcił mnie do pochłaniania książek w nadmiernych ilościach… zaraz, zaraz, to jest coś takiego jak nadmiar książek?
Oczywiście większość z Was domyśla się pewnie, że drugą książką, która skradła moje serce jest Zabić Drozda. To klasyk, który każdy choć raz w życiu powinien przeczytać. Dlatego, chłopaku czy dziewczyno, babciu czy dziadku, nauczycielu czy kasjerko, mamo czy tato, kimkolwiek jesteś, a nie czytałeś Zabić Drozda, radzę lecieć Ci czym prędzej do biblioteki czy księgarni i zagłębić się w tej lekturze. Jeszcze będziesz mi dziękować!
I kolejną książką są Kwiaty na poddaszu. Przeczytałam ja stosunkowo niedawno, a okazało się, że żyć nie mogę bez Cathy i Chrisa. Kiedy staram się logicznie wyjaśnić mój zachwyt nad tą książką, nie potrafię dobrać słów. Kontrowersyjny temat nie odrzuca, wręcz przyciąga niczym magnes. Polecam również każdemu… o ile jesteście w stanie znieść miłość dwojga ludzi, którzy z pozoru nie powinni być razem!

   No właśnie, po tych książkach łatwo się domyślić, że również i ja jestem tolerancyjna. Wiecie, nikomu do łóżka ani portfela nie zaglądam. Wszyscy są ludźmi i mają prawo do życia w szczęściu w taki sposób jaki chcą, z kim chcą, bez względu na to jacy są, a my powinniśmy to zaakceptować, tak jak oni akceptują nas. A jeśli nie akceptują, to bądźmy mądrzejsi i nie zniżajmy się do poziomu kogoś, komu nie pasuje to jacy jesteśmy.

   I jak? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego o mnie? Może na początku się pomyliłam, bo kosmitą trochę jestem. Ale Ty również nim jesteś, ludzie w Twoim otoczeniu też są kosmitami. Więc spokojnie, nie jesteś wyrzutkiem, na tym blogu wszyscy tworzymy rodzinę! Zapraszam do czytania, ale pamiętaj, to ty decydujesz o swojej przyszłości, w tym też czy zostaniesz ze mną i moimi książkami, czy pójdziesz błądzić w internecie dalej! Jednak zawsze masz miejsce w moim sercu i na tym blogu! ♥

2 komentarze: